TenStep Polska dołączyła do BNI – największej organizacji referencyjnej na świecie

TenStep Polska dołączył do grona członków międzynarodowej organizacji networkingowej “BNI”. Mamy nadzieję, że nasz udział w prężnej grupie przedsiębiorców przyczyni się do rozwoju ich oraz naszego biznesu.

BNI ma już długą historię. Została założona w 1985 roku przez Dr. Ivana Misnera i jest najbardziej znaną i największą na świecie profesjonalną organizacją rekomendacji biznesowych.

W trudnych czasach każdy biznes zależy od rekomendacji, a marketing osobisty jest najlepszym rozwiązaniem na rozszerzenie własnej sieci kontaktów. Dzięki BNI dołączasz do przedsiębiorców, który poprzez ustrukturyzowany i wspierający system dawania i otrzymywania kontaktów biznesowych i referencji rozwijają swoją działalność. Zaczynasz działać poprzez osobiste kontakty z dziesiątkami wykształconych i doświadczonych profesjonalistów. Dzięki korzystaniu z tego sprawdzonego już systemu, a także dzięki utrzymywaniu tak bliskiej i silnej relacji z innymi przedsiębiorcami, uzyskujesz możliwość poważnego wzrostu liczby klientów i zleceń.

Istotą rekomendacji jest udzielanie sobie wzajemnego wsparcia poprzez polecanie sprawdzonych dostawców usług czy partnerów biznesowych. Coraz więcej przedsiębiorców zauważa siłę tego zjawiska. Na spotkaniach networkingowych budowane są sieci kontaktów biznesowych, które pomagają w późniejszych rekomendacjach i mają znaczący wpływ na rozwój biznesu.
Według badań Synergian blisko 40% właścicieli firm z sektora MSP uważa rekomendacje klientów za najlepszą drogę pozyskiwania zleceń. Jak mówi dr Ivan Misner, założyciel BNI:

“wszyscy chcemy robić interesy z ludźmi, których znamy i którym ufamy.”

Rekomendacje to nie tylko sposób pozyskiwania nowych klientów. To także metoda zwiększenia wiarygodności oraz widoczności firmy na rynku. Networking biznesowy oparty na relacjach zwiększa ponadto bezpieczeństwo transakcji – w BNI udzielający rekomendacji czuwa nad przebiegiem współpracy. BNI pomaga rozwijać biznes około 160 tys. przedsiębiorców na całym świecie – w Polsce ponad 800 przedsiębiorców. Cotygodniowe spotkania networkingowe, zwane również śniadaniami biznesowymi to okazja do poznania osób odnoszących sukcesy w różnych branżach. Choć obecność w organizacji wymaga zaangażowania, przynosi wymierne korzyści.
W BNI obowiązuje zasada, iż w każdej grupie może być tylko jeden reprezentant z danej wąsko pojętej specjalizacji (branży). Eliminuje to konkurencję wewnętrzną i sprzyja szybszemu zarabianiu dzięki rekomendacjom…

W 2014 roku w grupie BNI POWER przekazaliśmy sobie 1 417 rekomendacji, które zakończyły się biznesem na ponad 1 mln 700 tys PLN netto.

Jeśli jesteś zainteresowany pozyskiwaniem kontaktów poprzez rekomendacje zapraszam do kontaktu osobistego. katarzyna.renn@tenstep.pl

Napisano w Aktualności


Najnowsze: